כיצד לקבל משוב טוב יותר

ביל גייטס העיר פעם ש”כולנו זקוקים לאנשים שנותנים לנו משוב. כך אנו משתפרים “. אבל זה לא תמיד נכון. יש אנשים שמקבלים משוב ממש באיכות גבוהה ובכל זאת הם עדיין לא מצליחים להתקדם. מדוע זה המקרה?

ספר מסירת משוב משוב

אמון סאטון מדווח כי אם זה נעשה נכון, משוב יכול להיות אחת הדרכים היעילות ביותר לעזור למישהו לשפר את הלמידה שלו; עם זאת, מחקרים מראים כי 38% מהתערבויות משוב למעשה פוגעות יותר מתועלת.

תהליך המשוב

ניתן לחלק את תהליך המשוב לשלושה חלקים: לשאול, לתת וקבלה.

בעבר בלוגים על הטעויות הנפוצות שאנשים מבצעים כאשר הם מבקשים משוב. אלה כוללים להשאיר אותו לרגע האחרון, רק לשאול שאלות ‘או או’ ולא להיות נוכחות לגמרי ברגע.

אחריו הגיע הבלוג שלנו על הדרכים הטובות ביותר לתת קצת משוב. אלה כוללים להיות ספציפיים, הימנעות משבחים מפוארים ומתן שלבי פעולה ברורים. זה מביא אותנו לשלב האחרון של התהליך, כיצד לקבל משוב.

כל כך הרבה דגש מושם בדרך כלל על מי שמספק את המשוב. חשוב לדעת לתת משוב טוב לסטודנטים, אך המקלט צריך לקחת גם אחריות. כישלון בכך יביא לחוסר למידה ושיפור, וכתוצאה מכך חוזרים על ידי טעויות ולא נלמדו שיעורים.

כיצד לקבל משוב ביעילות

אז איזו עצה נוכל לתת? כיצד נוכל לעזור לאנשים ללמוד לקבל משוב טוב יותר?

היה בעל ראש פתוח – המשוב שניתן לך עשוי להיות צודק ועשוי לעזור לך. אינספור הזדמנויות למידה הולכות לאיבוד על ידי אנשים שנכנסים למצב במוח קבוע וסגור מאוד. להיות פתוח לאפשרויות והבדל הדעות הוא כרית שיגור טובה ללמידה.

הבחין בין המסר למסנג’ר – חשוב להפריד בין רגשותיך לגבי מי נותן לך את המשוב מההודעה שהם למעשה מספקים. רק בגלל שאתה אוהב מישהו לא אומר שהמשוב שלהם מועיל. באופן דומה, רק בגלל שאתה לא אוהב אותם לא אומר שהמשוב מיותר. התמקדו בנקודה, לא באדם.

זה לא פסק דין – המשוב שאתה מקבל אינו פסק דין על אישיותך או על היכולת העתידית שלך. ראה את זה במה שזה, וזה עצה כיצד להשתפר קצת. זו אחת מאבני היסוד שעליה נבנית תורת הלך הרוח. ברגע שתתחיל לראות משוב על משימה כשיפוט על הזהות העצמית שלנו, זה יכול להוביל לדחיית המשוב ולהוביל לפחד מכישלון.

הקשיבו מקרוב – יש הבדל טיטאני בין האזנה באינטנסיביות לשתוק תוך הכנת תשובה. על ג’רזי אייאקס ידי התמקדות יותר בתשובתך, אתה מתעלם מחלק מהפידבק. אם ביקשת ממישהו משוב, ואם הם לקחו את הזמן להציע לך עצות, עליך למקסם את זמנך איתם על ידי האזנה בזהירות.

בדוק את ההבנה – האדם שנותן לך ג’רזי ברצלונה את המשוב עשוי לחשוב שהוא היה ברור מאוד על מה שאמרו. יתכן שאתה די בטוח שהבנת אותם. עם זאת, קל להתרחש אי הבנה ותקשורת שגויה. לשאול אותם שאלה אחת או שתיים כדי לבדוק אם יש הבנה עשויה לארוך דקה אחת יותר, אך יכולה לחסוך לך הרבה יותר זמן בטווח הרחוק.

קחו נשימה עמוקה – זה נותן לעצמכם זמן לעבד את המשוב לפני שתגיבו. זה באמת יכול לעזור, במיוחד אם הדברים מתוחים או שאתה מרגיש תחת לחץ. רוב הסיכויים שהתגובה הרגשית שלך אינה סבירה לטובה ביותר ואינך רוצה לקבל החלטה קבועה מתוך תחושה זמנית.

התמקדו במה שלמדתם – משוב שלא גורם לשום דבר משתנה הוא יעיל כמו שלא קיבלו משוב כלל. לשאול את עצמך ‘מה הייתי עושה אחרת בפעם הבאה?’ זו דרך נהדרת להבטיח שלמדת משהו. לחץ כאן לקריאה על 9 השאלות הטובות ביותר לשיפור Metacognition.

אמור תודה – גם אם אינך מסכים עם המשוב בהזדמנות זו, אולי תרצה ג’רזי בורוסיה מנשנגלדבך יותר מאוחר יותר. וזה פשוט נימוסים טובים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.