3 שאלות מטה -קוגניציה לשיפור ציונים

מטקוגניציה היא מונח שמשמש יותר ויותר בחינוך מכיוון שמודגש כאחת הדרכים הזולות ביותר לעזור לתלמידים לשפר את הלמידה שלהם. אבל מה בעצם metacognition, איך זה יכול להועיל לתלמידים, וכיצד ניתן לשפר אותה?

ספר סדנת מורים

מטה -קוגניציה ג’רזי נבחרת גרמניה בכדורגל ויתרונותיה

המונח metacognition מתייחס עד כמה אדם מודע למחשבותיו, ויכולתו לבחור תהליך מחשבה יעיל (קרא הרבה יותר על כך בבלוג שלנו ‘מה זה מטקוגניציה’).

עדויות מצביעות על כך שהשימוש בטכניקות מטקוגניטיביות יכול …

שפר את הביצועים האקדמיים

לשפר מיומנויות פתרון בעיות

להפחית את המתח הקשור לבחינות

להוביל לפיתוח מיומנויות חדשות החלות על חיי היומיום

דרך קלה לשיפור המטה -קוגניציה

החוקרים מצאו כי סטודנטים שואלים את עצמם 3 שאלות קלות יכולות לעשות את ההבדל הדרסטי:

“אילו משאבים אני צריך כדי לעזור לי ללמוד?”

שאלה זו מעודדת את התלמידים לחשוב אסטרטגית בבחירת משאבי לימוד. זה מבטיח שרק משאבי לימוד מועילים ויעילים משמשים כחלק מתהליך העדכון.

“מדוע המשאבים הללו מועילים?”

שאלה זו מעודדת את התלמידים לשקול מדוע משאב מסוים מועיל ללמידה שלהם, כמו גם לגרום לתלמידים לחשוב כיצד למקסם את הפוטנציאל של אותו משאב.

“איך אשתמש במשאב זה?”

שאלה זו משמשת כדי לעודד יצירת תוכניות מסוימות וסבירות המסתכלים מתי, היכן ואיך התלמידים ישתמשו במשאבי הלימוד שנבחרו.

מה מצאו החוקרים? על ידי שאלת עצמם את שלוש השאלות הקלות הללו, התלמידים במחקר השיגו ציון שליש גבוה יותר בבחינות שלהם בהשוואה לאלה בקבוצת הביקורת. סטודנטים אלה גם הרגישו פחות לחוצים מהבחינות הקרובות שלהם.

5 הצעות הרבה יותר לשיפור המטה -קוגניציה

אם אתם מחפשים הצעות עוד יותר כיצד לשפר את המטה -קוגניציה של הסטודנטים, מדוע לא לשקול את האסטרטגיות הבאות:

הגדר יעדים סבירים – ניתן להשתמש בהגדרת יעדים כדי להעניק לתלמידים יעד מסוים למטרה בהתחלת משימה, ובכך להפוך את מאמציהם לממוקדים ג’רזי סאות’המפטון הרבה יותר. עם זאת, יש לאזן את המטרות הללו כך ששניהם יהיו מאתגרים ומציאותיים. הוכח כי הגדרת המטרה משפרת את מאמץ התלמידים, תשומת הלב וההתמדה.

עקוב והעריך – עודדו את התלמידים לעקוב אחר התקדמותם תוך השלמת משימה, ואז השקפו מה הלך טוב ומה הם יכולים להשתפר בפעם הבאה לאחר סיום המשימה.

הבנת החולשות – עודדו את התלמידים לחפש את הפערים בידע שלהם כך שהם מונעים ג’רזי ברייטון אנד הוב אלביון למלא אותם. לדעת מה שאתה יודע זה המפתח.

היכונו נכון – הבטחו כי התלמידים מוכנים לחלוטין לתהליך הלימוד, מכיוון שזה יכול לחסוך להם זמן רב לאחר מכן.

תן משוב – הבטחה כי סטודנטים מקבלים בעקביות משוב מקיף שהוא מאתגר אך מציאותי, וניתן להשתמש בו כאשר הם נראים להשלים משימות דומות בעתיד.

לקבלת הצעות עוד יותר כיצד לשפר את המטה -קוגניציה מדוע לא לבדוק את הבלוג שלנו ‘שמונה דרכים לפיתוח מיומנויות מטקוגניטיביות’ ו’אסטרטגיות מטקוגניטיביות ‘.

מחשבה סופית

בעוד שמטקוגניציה עשויה להיראות כמונח מסובך, שילוב טכניקות מטקוגניטיביות בלמידה של התלמידים אינו חייב להיות מסובך. ניתן להשיג זאת על ידי בקשת התלמידים לשקול את המשאבים הדרושים להם כדי לעזור להם ללמוד, מדוע המשאבים מועילים וכיצד הם ישתמשו במשאבים. קיום מיומנויות אלה העומד לרשותם לא רק יעזור לסטודנטים אקדמיים אלא גם לצייד אותם במיומנויות חיוניות שניתן להשתמש בהן מחוץ לכיתה עד סוף חייהם.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.